PEDICURE

Nasze stopy to nasza wizytówka latem, ale także stanowią podstawę dobrego samopoczucia i urody. Delikatna, jedwabiście gładka skóra oraz śliczne paznokcie dodają powabu i pewności siebie każdej kobiecie.Zadbajmy o nasze stopy w należyty sposób. Zabiegiem, który znakomicie wspomaga proces pielęgnacji stóp jest pedicure.

Zabieg pedicure rozpoczyna się ciepłą kąpielą stóp z dodatkiem soli, które zmiękczają naskórek, odświeżają, nawilżają i relaksują. Kolejnym etapem zabiegu jest usunięcie naskórka za pomocą frezarki, oraz odsuwanie skórek z płytki paznokcia po wcześniejszym nałożeniu na nie preparatu zmiękczającego, za pomocą drewnianego patyczka. Po skróceniu i nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom nakładany jest odpowiedni krem na stopy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie maski na stopy, które intensywnie odżywiają, regenerują i wygładzają skórę stóp po zabiegu.

Zabiegi pedicure wykonywane są pomocą frezarki, która umożliwia profesjonalne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu pielęgnacji stóp. Pozwala w sposób bezpieczny usunąć zrogowaciały naskórek, odciski oraz modzele.

Ważne: Wszystkie narzędzia tnące są sterylizowane w autoklawie, który jest najlepszą i najpewniejszą metodą sterylizacji. Metodę tą stosuje także w szpitalach dla sterylizacji narzędzi chirurgicznych.

Pamiętajmy, że receptą na zadbane stopy jest ich regularna pielęgnacja.

PEDICURE HYBRYDOWY

Pedicure  hybrydowy jest zdrowszą i tańszą alternatywą dla paznokci żelowych. Jest mniej czasochłonny, idealny na urlop czy wyjazd służbowy. Paznokcie malujemy specjalnym typem lakieru do paznokci. W pierwszej kolejności nakładana jest baza na paznokieć, następnie nakładane są dwie bardzo cienkie warstwy lakieru kolorowego lub frensch utwardzanego pod lampą UV. manicure ochotaKońcowym etapem jest nałożenie preparatu nabłyszczającego. Dzięki utwardzeniu pod lampą lakierożel jest trwalszy, odporniejszy na ścieranie niż zwykły lakier kolorowy. Paznokcie są lśniące, mocniejsze a lakier nie odpryskuje i nie robi się matowy.

Studio fryzjerskie FOR jest partnerem firmy ESSIE w zakresie pielęgnacji paznokci.

PEDICURE KWASOWY CALLUS PEEL

Pedicure kwasowy( CALLUS PEEL) – to 4 etapowy innowacyjny system pozwalający wykonać profesjonalny pedicure bez potrzeby używania frezarki. Poprzez połączenie działania produktów, zabieg pedicure kwasowy ma właściwości nie tylko upiększające lecz również lecznicze. Pozwala łatwo, szybko i bezboleśnie usunąć nagromadzony zrogowaciały, przerośnięty naskórek, eliminuje dolegliwości z popękana skórą stóp , sprawia że szorstka i wysuszona skóra pięt staje sie gładka i miękka w dotyku, ponieważ kwasy mają właściwości nawilżające skórę. Zaletą wykonania zabiegu jest szybkość i skuteczność.

ETAPY WYKONANIA PEDICURE KWASOWEGO:

1. Nanosimy na stopę specjalnie nasączone kwasem CALLUS PEEL płatki
2. Owijamy stopy folią , wystarczy odczekać 15 min.
3. Zdejmujemy zrogowaciały naskórek za pomocą plastikowego nożyka – ścieramy pozostałości naskórka specjalną jednorazową, higieniczną tarkąpedicure kwasowy callus peel
4. Na koniec aplikujemy krem, który ma właściwości nawilżającei zmiękczające skórę stóp.

Pedicure kwasami CALLUS PEEL to pedicure wykonany za pomocą zaawansowanych technologicznie kwasów kosmetycznych. Kwasy te
z łatwością zmiękczają twardy, zrogowaciały naskórek stopy. Szczególnie dobrze radzą sobie z grubą warstwą zrogowaciałego i przesuszonego naskórka pięt skłonnych do pękania.

Pedicure kwasowy daje znakomite efekty przy minimalnym ryzyku uszkodzenia naskórka.